Szkolenie „Jak poprawnie napisać swoje Resume/CV”?
27.11.2024 r. w laboratorium SmartCity Lab odbyło się szkolenie na temat... Więcej →
Podsumowanie z konferencji „SmartCity Lab: Sektor publiczny, nauka i biznes dla rozwoju innowacji technologicznej w Polsce”, 17 marca 2023 r., Chełm
Dziękujemy Państwu za udział w konferencji „SmartCity Lab: Sektor publiczny, nauka i biznes dla rozwoju innowacji technologicznej w Polsce”, która odbyła się 17 marca 2023 r. w Akademickim Centrum Współpracy Transgranicznej Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie. Honorowy patronat nad konferencją objął Prezydent Miasta Chełm. Organizatorami wydarzenia byli: ITS POLSKA i PANS w Chełmie. Firmy zainteresowane współpracą ze SmartCity Lab to: Lenovo Polska, Hikvision Poland, PTV Group, Smart Factor i A-Ster oraz MSR Traffic.
Zapraszamy do zapoznania się z informacją prasową dotyczącą pierwszego w Polsce SmartCity Lab na Lubelszczyźnie – czytaj
Program – zobacz
Prezentacje – pobierz
Fotorelacja – zobacz
Konferencja zainicjowała pierwszy w Polsce projekt utworzenia SmartCity Lab, w którym sektor publiczny, nauki i biznesu będą rozwijać nowe technologie. Siedzibą SmartCity Lab jest Chełmskie Centrum Aktywności Gospodarczej.
Wydarzenie to skupiło przedstawicieli samorządów, zespołów naukowych, jak również przedstawicieli sektora firm. Zainteresowani projektem przybyli z odległych od Chełma zakątów Polski, takich jak m. in.: Gdańsk, Poznań czy Katowice. Konferencja była okazją do przedstawienia ciekawych prezentacji i wysłuchania interesujących dyskusji.
Konferencję otworzyli dr inż. Marek Litwin, prezes Stowarzyszenia ITS POLSKA, inicjator projektu SmartCity Lab oraz Senator RP Józef Zając, prorektor PANS i gospodarz Akademickiego Centrum Współpracy Transgranicznej Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie. Sekretarz miasta Chełm, Renata Ciepłowicz odczytała list z podziękowaniami od Prezydenta Miasta Chełm, Jakuba Banaszka.
Na zakończenie, uczestnicy konferencji mieli okazję zobaczyć, jak wyglądają nowoczesne laboratoria Centrum Studiów Inżynierskich chełmskiej PANS w Depułtyczach Królewskich.
Wybrane źródła informacji na temat konferencji:
1/ Serwis jednostek samorządu terytorialnego – Miasto Chełm
2/ Redakcja gazety „Super Tydzień Chełmski”
3/ Redakcja gazety „Kurier Lubelski”
Na Briefing prasowy przybyli m. in. dziennikarze stacji Radia Bon Ton oraz TVP3 Lublin.
Dołącz do nas w tej miejskiej rewolucji. Dołącz do grupy podmiotów nadających tempo transformacyjnej mocy technologii Smart City i wspólnie zdefiniujmy na nowo przyszłość miejskiego życia.